Wiktoria Gniadek – praktyki w Helios Klinikum Berlin-Buch

Wspomnienia z pobytu


Będąc studentką  piątego roku Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, miałam przyjemność wzięcia udziału w dwusemestralnym projekcie prowadzonym przez Klinikę Helios w Berlinie. (Kastel&Germany współpracuje m.in. z tą właśnie kliniką). Opiekunem dydaktycznym był profesor Michael Berliner, a koordynatorką projektu dr Matylda Nosul.

Podczas pobytu w klinice, realizowałam program przedmiotów klinicznych, a także brałam czynny udział w zajęciach cyklicznych poświęconych teorii. Zajęcia te, miały charakter seminariów, natomiast ćwiczenia praktyczne odbywały się w formie bloków klinicznych.

Językiem wykładowym był język niemiecki, jednakże lekarze oraz personel medyczny biegle posługiwali się językiem angielskim, a także łacińską terminologią medyczną. Po wyczerpującym dniu w szpitalu przychodził czas na relaks.

Studia w Berlinie pozwoliły mi na poznanie systemu edukacji medycznej w Niemczech, jak rownież na bliższy kontakt z kulturą niemieckich landów. Mile spędzony czas w nowoczesnej klinice, otworzył przede mną szerokie horyzonty, które z pewnością wykorzystam wkrótce wykonując zawód lekarza. 

Wszystkich studentów zachęcam do przeżycia tej wyjątkowo interesującej przygody. Zyskacie nie tylko ogromną wiedzę medyczną ale również będziecie w stanie sprawdzić swoje umiejętności językowe. 

Przed planowanym wyjazdem na praktykę lekarską, serdecznie polecam udział w warsztatach medycznych prowadzonych przez Panią Anne Kastelik ze szkoły językowej Kastel&Germany we Wrocławiu. Uczestnictwo w zajęciach z języka niemieckiego, wzbogaci Wasz zasób leksyki z zakresu medycyny, a zajęcia praktyczne, przygotują do pracy w klinice. 

Lek. Wiktoria Gniadek


Opublikowano

w