Home » Warsztaty językowe – Deutsch im Beruf – Medizin
14 lipca 2018

Warsztaty językowe – Deutsch im Beruf – Medizin

  • W Centrum Języka Niemieckiego Kastel & Germany studenci medycyny oraz lekarze mają możliwość uczestnictwa w warsztatach językowych Deutsch im Beruf – Medizin organizowanych cyklicznie w trakcie roku akademickiego. Zapisy odbywają się drogą mailową, a bieżące informacje dotyczące terminów znajdują się w zakładce aktualności oraz na Facebooku: grupa Kastel&Germany – dołącz do grupy!

 

  • Celem spotkań jest poszerzenie leksyki języka branżowego, umiejętność definiowania podstawowych pojęć w języku niemieckim w oparciu o typowe dla medycznej odsłony języka zwroty oraz konstrukcje gramatyczne.

 

  • Tematyka podejmowana na zajęciach ma przede wszystkim pomóc w odnalezieniu się na praktykach zagranicznych (die Famulaturen) i być okazją do praktycznego zastosowania umiejętności językowych w trakcie podejmowanych na warsztatach prób przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, badań, rozmów z pacjentem czy też symulacji zdarzeń występujących w pracy lekarza.

 

  • Na każdych warsztatach maksymalna ilość uczestników to 10 osób. Umożliwia to komfort pracy zarówno lektora jak i uczestnika. Dzięki kameralnej atmosferze uwaga skupiona jest na każdym szczególe, istnieje również przestrzeń do swobodnego zadawania pytań oraz efektywnej pracy w parach.

 

  • Przychodząc na warsztaty każdy otrzymuje skrypt z ciekawymi materiałami, które będą przydatne w trakcie dalszego kształcenia oraz do których warto będzie wrócić w trakcie pobytu na zagranicznych praktykach bądź stażach.

 

Zapraszam!

Warsztaty językowe z niemieckiegoWarsztaty językowe dla studentów medycynyWspółpraca ze studentami medycyny, Kastel&Germany