Home » Opinie » Zobacz więcej!

Zobacz więcej!


Aleksandra PoznańskaSzkołę Kastel&Germany znalazłam we wrześniu ubiegłego roku, poprzez znajomych z uczelni. Od pewnego czasu nosiłam się z zamiarem nauki języka, ale zawsze było jakieś „ale“. Po rozmowie z Anią – właścicielką szkoły nie miałam w zasadzie żadnych wątpliwości, pojawiła się za to ogromna chęć pracy. Od pierwszej rozmowy złapałyśmy wspólny język, a pewne rzeczy były dla nas po prostu oczywiste – Ania jest niesamowicie pozytywną osobą i umie tym zarazić. Od pierwszej lekcji w szkole minął już semestr, a ja widzę, że robię ogromny postęp, otwieram się językowo, a to przekłada się również na inne sfery życia. Zajęcia w szkole są prowadzone w sposób profejsonalny, a zarazem panuje miła, swobodna atomosfera. Fakt korzystania z wielu różnorodnych form nauki – od pracy z książką, poprzez gry, aplikację, słuchanie niemieckich audycji i wiele innych, sprawia, że nauka staje się przyjemniejsza i zdecydowanie prostsza. Polecam szkołę Kastel&Germany każdemu, kto chce uczciwie, ale w fantastycznej atmosferze uczyć się języka niemieckiego.

Aleksandra Poznańska
Studentka medycyny

 


 

Marcin BrodaZ Anią współpracuję już trzeci rok. Najpierw uczyłem się w szkole językowej, w której pracowała jako lektorka j. niemieckiego. Teraz kontynuuję naukę w prowadzonej przez nią własnej szkole. Dzięki niej w krótkim czasie polepszyłem swoja znajomość niemieckiego z poziomu A2 na B1+. Na jej lekcjach nie sposób się nudzić. To nie jest siedzenie z nosem w książce i robienie zadań z ćwiczeń. Uczymy się na różnych materiałach , np. artykułach z niemieckich gazet, programach telewizyjnych, aplikacjach telefonicznych, ćwiczymy interaktywnie. Poza tym 2 razy w roku jeździmy na warsztaty językowe do Niemiec, gdzie mamy możliwość poćwiczenia naszych umiejętności językowych w interakcjach z Niemcami. To spory fun. Poza tym to, czego tam się nauczymy w głowie zostaje już na zawsze !:) Miałem przyjemność już czterokrotnie wziąć udział w zagranicznych warsztatach z K&G. Niedawno w pracy musiałem rozmawiać przez telefon z pracownicą niemieckiej stacji benzynowej. Nie umiała ani słowa po angielsku. Spróbowałem, więc po niemiecku i udało się 🙂 Na koniec usłyszałem od:” Sie sprechen aber sehr gut Deutsch” To chyba najlepsze potwierdzenie umiejętności uczenia tego języka dla Ani.

Marcin Broda
Anglista, Logistyk

 


 

Katarzyna ZymonZainspirowana językiem niemieckim postanowiłam rozpocząć swoją przygodę z Anią, najlepszym lektorem języka obcego z jakim miałam okazje współpracować kiedykolwiek. Muszę dodać, że naukę języka niemieckiego zaczynałam od zera. Z Anią uczę się już dwa lata i za każdym razem podczas mojego pobytu w Niemczech,oczywiście w ramach warsztatów językowych z Kastel&Germany słyszę od naszych sąsiadów słowa podziwu w jak krótkim czasie można opanować język niemiecki do poziomu B1 plus. To wszystko zasługa stylu prowadzenia lekcji przez Anię, którą zwykle zaczynamy od small talku na przeróżne tematy. Gramatyka języka niemieckiego w wydaniu Ani to prawdziwa przyjemność, dzięki stosowaniu autorskich metod. Anię cenię sobie przede wszystkim za zarażanie motywacją i pasją do tego języka oraz profesjonalizm z każdym calu. Szkołę Kastel&Germany polecam każdemu, kto chce czerpać z nauki przyjemność i szybko odnosić pożądane efekty.

Katarzyna Zymon
Księgowa

 


 

Anna WróbelK&G- tu szybko zrozumiesz, że inny język, to inna wizja życia. Niemiecki kojarzy Ci się z niekończącymi się słówkami i nudą? Czyli nigdy nie miałeś dobrego mentora, no właśnie- mentora, nie tylko lektora. Też tak miałam. Aż moje drogi skrzyżowały się z Anią, a później (choć już celowo) trafiłam do prowadzonej przez nią szkoły. K&G to przede wszystkim indywidualne podejście do.. Ciebie, no właśnie- tu nie poczujesz się jednym z wielu, kursantem czy słuchaczem, oj nie. Nie zrobiłeś zadania i liczysz, że uda się to ukryć w tłumie? Zapomnij. W tak małych grupach nic się nie ukryje. Masz gorszy dzień i chciałbyś po prostu „przeżyć” zajęcia? Nie tutaj. Pod czujnym okiem Anny Kastelik ten numer nie przejdzie. Pośpiewasz, potańczysz, zagrasz w grę z ludźmi, którzy szybko staną się Twoimi znajomymi i wychodząc będziesz żałować, ze „to już”. K&G to nie tylko szkolne ławki. To przede wszystkim przygoda w doborowym towarzystwie. Myślisz, ze można się nauczyć języka czytając grzecznie książkę i odrabiając zadanka? To wyjdź z nami w miasto! Odnajdź się w labiryncie niemieckojęzycznej gry miejskiej, a jeśli uda Ci się wrócić- zrób zakupy na obiad w samym centrum Berlina. Brzmi groźnie? Tak właśnie będzie! Ale wiesz co? Nadejdzie dzień, kiedy zdasz sobie sprawę, że nie musisz się już bać tego, że ktoś odezwie się do Ciebie po niemiecku, ze nie rozumiesz służbowego maila, albo że język ciągle stanowi dla Ciebie granicę. I jestem pewna, że z K&G dzień ten nadejdzie znacznie szybciej niż myślisz. Jak mawiał Willy Brandt “jeśli coś Ci sprzedaję, mówię w Twoim języku. Jeśli to ja kupuję, dann müssen Sie Deutsch sprechen.

Anna Wróbel
Studentka medycyny

 


 

Cieszę się, że trafiłem do K&G, bo jest to miejsce, gdzie nie tylko jestem raczony konkretną dawką wiedzy w sposób prosty i zrozumiały, ale również mogę czuć się swobodnie. Dobry, bezpośredni kontakt z nauczycielem pomaga mi mówić bez ograniczeń, bez obawy o pomyłkę. Fachowość Ani Kastelik połączona z miłym spędzaniem czasu na zajęciach w gronie ciekawych osób jest najlepszą możliwą mieszanką, aby nauka niemieckiego stała się czymś więcej niż tylko wątpliwie przyjemną koniecznością. Nawet największy leń jest w stanie znaleźć w sobie motywację!

Mateusz Kachel
Student medycyny


 

Agata KościńskaPozytywna energia, pasja i profesjonalizm . Po dwóch latach nauki z Anną Kastelik, zwieńczonych certyfikatem językowym TELC Deutsch B2, zaszczepiona przez nią chęć nauki języka niemieckiego poskutkowała dalszą współpracą. Różnorodne formy zajęć, aktualna tematyka, ciekawe materiały i indywidualne podejście do potrzeb ucznia sprawiają, że z Anią nauka niemieckiego jest przyjemnością i przynosi efekty!

Agata Kościńska
Administracja , Rachunkowość

 


 

Polecam szkołę języka niemieckiego Kastel&Germany. Bardzo ciekawe i profesjonalnie prowadzone zajęcia. Miła atmosfera, budząca chęć do nauki niemieckiego. Pomysłowe i nowoczesne metody nauczania sprawiają, że poznawanie języka naprawdę staje się przyjemnością.

Maciej Kosiorek
Maturzysta

 


 

Joanna ŻarkowskaNa swojej językowej drodze spotkałam kilka szkół i wielu nauczycieli, a spośród nich Kastel&Germany wyróżnia się przede wszystkim ogromną ilością pozytywnej energii nie ma tu możliwości na zły humor albo brak zapału do pracy, Ania poruszy każdy, nawet głęboko uśpiony talent językowy, a wszystko przy użyciu niekonwencjonalnych metod i bezgranicznego zaangażowania! Gwarancja dużego postępu w ekspresowym tempie. 

Joanna Żarkowska
Studentka medycyny

 


 

Justyna KupraczNauka niemieckiego w szkole zabiera nam przyjemność z odkrywania jego tajemnic. Z Ania dowiedzialam sie jak ciekawa jest nauka języka i jaka moze sprawić przyjemność. Nauczyłam sie śpiewać po niemiecku i tańczyć do niemieckich hitów a w tym wszystkim tez cieżko pracować z
gramatyką.

Justyna Kupracz
Digital Solution Specialist, Psycholog

 


 

Małgorzata CiesielskaUcze się u Ani od paru lat i z czystym sercem polecam jej szkołę wszystkim znajomym. Największym plusem i tym co zdecydowanie wyróżnia Kastel&Germany od innych szkół to elastyczny grafik. Mam zajęcia co tydzień o stałej porze, ale gdy tylko coś mi wypadnie, daję znać i bez problemu przekładamy zajęcia, od razu odrabiamy i nic nie przepada. Z Ania zawsze można się dogadać, widać ze podchodzi do pracy z pasją i dba o swoich kursantów. Serdecznie polecam!

Małgorzata Ciesielska
Studentka budownictwa

 


 

Zajęcia prowadzone przez Anię cechuje energią, która wszystkim się udziela. Tematy dobierane są często pod wpływem aktualnych wydarzeń, co pozwala lepiej i łatwiej zapamiętać materiał. Dużo skojarzeń, odniesień i dodatkowych materiałów – widać zaangażowanie Ani. A całość w miłej atmosferze i nawet człowiek zaczyna lubić ten niemiecki 😉

Anna Pawłowska
Inżynier, Projektant dróg i mostów

 


 

Radosław SobczakZajęcia języka niemieckiego prowadzone w ramach kursu Kastel&Germany pozwoliły mi opanować zagmatwana gramatykę oraz pokazały piękno tego języka. Nauka z wykorzystanie narzędzi multimedialnych pozwala w szybki i łatwy sposób na przyswojenie sobie nowych słówek, zasad gramatyczny, pisowni. Małe grupy uczestników pozwalają by lektor poświecił Ci znacznie więcej czasu niż to jest na innych kursach. Atmosfera na kursie sprzyja nauce oraz zawieraniu nowych znajomosci. Dodatkowe sesje języka niemieckiego prowadzone za granicą pozwalają jeszcze bardziej na poznanie kultury i języka naszych zachodnich sąsiadów. Zdecydowanie polecam.

Radosław Sobczak
Prawnik