Zobacz więcej opinii!


Szkołę Kastel&Germany znalazłam we wrześniu ubiegłego roku, poprzez znajomych z uczelni. Od pewnego czasu nosiłam się z zamiarem nauki języka, ale zawsze było jakieś „ale“. Po rozmowie z Anią – właścicielką szkoły nie miałam w zasadzie żadnych wątpliwości, pojawiła się za to ogromna chęć pracy. Od pierwszej rozmowy złapałyśmy wspólny język, a pewne rzeczy były dla nas po prostu oczywiste – Ania jest niesamowicie pozytywną osobą i umie tym zarazić. Od pierwszej lekcji w szkole minął już semestr, a ja widzę, że robię ogromny postęp, otwieram się językowo, a to przekłada się również na inne sfery życia. Zajęcia w szkole są prowadzone w sposób profejsonalny, a zarazem panuje miła, swobodna atomosfera. Fakt korzystania z wielu różnorodnych form nauki – od pracy z książką, poprzez gry, aplikację, słuchanie niemieckich audycji i wiele innych, sprawia, że nauka staje się przyjemniejsza i zdecydowanie prostsza. Polecam szkołę Kastel&Germany każdemu, kto chce uczciwie, ale w fantastycznej atmosferze uczyć się języka niemieckiego.

Aleksandra Poznańska
Studentka medycyny


Swoją opinię zacznę od tego, że z niemieckim nigdy nie było mi po drodze. Najprościej w świecie nie lubiłam tego języka. Podejść do różnorodnych kursów grupowych,certyfikatów, „innowacyjnych metod nauczania” przerobiłam mnóstwo – bezskutecznie. Do Kastel&Germany trafiłam przez koleżankę. Zajęcia były bardzo dobrze zorganizowane, w bardzo przyjemnej atmosferze z określonym planem działania. Pierwszy raz poczułam, że niemiecki może być fajny i logiczny. Bardzo dziękuje Martynie za ogromną cierpliwość i serca włożone w zajęcia i do zobaczenie na następnym poziomie 🙂

Katarzyna Stachurka
Studentka medycyny


Przez ponad pół roku przygotowywałem się z K&G do FSP w Rostocku w Mecklenburg-Vorpommern. Parę dni temu zdałem za pierwszym podejściem. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu tę szkołę, wiedzą na czym polega FSP, na co zwrócić uwagę przy tym niesamowicie specyficznym egzaminie językowym.
Również polecam współpracę z tłumaczem przysięgłym polecanym przez K&G, niestety pierwszy tłumacz źle moje dokumenty przetłumaczył i dopiero Pan Tomasz współpracujący z tą szkołą dobrze wszystko poprowadził.

lek. Piotr Sławik


K&G- tu szybko zrozumiesz, że inny język, to inna wizja życia. Niemiecki kojarzy Ci się z niekończącymi się słówkami i nudą? Czyli nigdy nie miałeś dobrego mentora, no właśnie- mentora, nie tylko lektora. Też tak miałam. Aż moje drogi skrzyżowały się z Anią, a później (choć już celowo) trafiłam do prowadzonej przez nią szkoły. K&G to przede wszystkim indywidualne podejście do.. Ciebie, no właśnie- tu nie poczujesz się jednym z wielu, kursantem czy słuchaczem, oj nie. Nie zrobiłeś zadania i liczysz, że uda się to ukryć w tłumie? Zapomnij. W tak małych grupach nic się nie ukryje. Masz gorszy dzień i chciałbyś po prostu „przeżyć” zajęcia? Nie tutaj. Pod czujnym okiem Anny Kastelik ten numer nie przejdzie. Pośpiewasz, potańczysz, zagrasz w grę z ludźmi, którzy szybko staną się Twoimi znajomymi i wychodząc będziesz żałować, ze „to już”. K&G to nie tylko szkolne ławki. To przede wszystkim przygoda w doborowym towarzystwie. Myślisz, ze można się nauczyć języka czytając grzecznie książkę i odrabiając zadanka? To wyjdź z nami w miasto! Odnajdź się w labiryncie niemieckojęzycznej gry miejskiej, a jeśli uda Ci się wrócić- zrób zakupy na obiad w samym centrum Berlina. Brzmi groźnie? Tak właśnie będzie! Ale wiesz co? Nadejdzie dzień, kiedy zdasz sobie sprawę, że nie musisz się już bać tego, że ktoś odezwie się do Ciebie po niemiecku, ze nie rozumiesz służbowego maila, albo że język ciągle stanowi dla Ciebie granicę. I jestem pewna, że z K&G dzień ten nadejdzie znacznie szybciej niż myślisz. Jak mawiał Willy Brandt “jeśli coś Ci sprzedaję, mówię w Twoim języku. Jeśli to ja kupuję, dann müssen Sie Deutsch sprechen.

Anna Wróbel
Studentka medycyny


Cieszę się, że trafiłem do K&G, bo jest to miejsce, gdzie nie tylko jestem raczony konkretną dawką wiedzy w sposób prosty i zrozumiały, ale również mogę czuć się swobodnie. Dobry, bezpośredni kontakt z nauczycielem pomaga mi mówić bez ograniczeń, bez obawy o pomyłkę. Fachowość Ani Kastelik połączona z miłym spędzaniem czasu na zajęciach w gronie ciekawych osób jest najlepszą możliwą mieszanką, aby nauka niemieckiego stała się czymś więcej niż tylko wątpliwie przyjemną koniecznością. Nawet największy leń jest w stanie znaleźć w sobie motywację!

Mateusz Kachel
Student medycyny


Z czystym sumieniem mogę polecić Kastel&Germany. Przez ostatanie 7 msc. uczęszczałam na kurs przygotowujący do FSP ktory w tym miesiącu udało mi sie zdać z bardzo dobrym wynikiem. Myśle ze każdy medyk ktory myśli o wyjeździe do Niemiec powinien wybrać własnie tą szkołe. Kadra bardzo dobrze rozumie na czym polega egzamin FSP, wie jakie kryteria należy spełnić aby go zdać, z jakich elementow się składa. I najwazniejsze – do egzaminu uczeń przygotowywany jest także przez lekarzy pracujących na codzień w Niemczech, a to według mnie jest unikatowe na tle innych szkół. Lektorzy dostosowywali zagadnienia zarowno z zakresu języka branzowego jaki i z zakres gramatyki do moich potrzeb. Aktualnie nie wyobrażam sobie przygotowywać sie do FSP bez pomocy Kastel&Germany.

lek. Jagoda Witkowska


Polecam kurs indywidualny przygotowujący do FSP w Kastel&Germany. Udało mi się zdać FSP za pierwszym podejściem z bardzo dobrym wynikiem. Zajęcia są dobrze zorganizowane, pomagają w zrozumieniu jak zdać egzamin i jak się do niego przygotować. Bardzo podoba mi się że jest określony plan działania i nie jest marnowany czas. Polecam!!

lek. Agata Kapelańczyk


Na swojej językowej drodze spotkałam kilka szkół i wielu nauczycieli, a spośród nich Kastel&Germany wyróżnia się przede wszystkim ogromną ilością pozytywnej energii nie ma tu możliwości na zły humor albo brak zapału do pracy, Ania poruszy każdy, nawet głęboko uśpiony talent językowy, a wszystko przy użyciu niekonwencjonalnych metod i bezgranicznego zaangażowania! Gwarancja dużego postępu w ekspresowym tempie. 

Joanna Żarkowska
Studentka medycyny


Nauka niemieckiego w szkole zabiera nam przyjemność z odkrywania jego tajemnic. Z Ania dowiedzialam sie jak ciekawa jest nauka języka i jaka moze sprawić przyjemność. Nauczyłam sie śpiewać po niemiecku i tańczyć do niemieckich hitów a w tym wszystkim tez cieżko pracować z
gramatyką.

Justyna Kupracz
Digital Solution Specialist, Psycholog


Przygotowywałam się do zdania certyfikatu Goethe C1 przez dwa lata, na zajęciach indywidualnych, zaczynając od zera. Na poszczególnych etapach kursu świetnie współpracowało mi się z każdym z lektorów (miałam ich trzech oraz konwersacje z native speaker ) – konkretna, rzetelna, usystematyzowana wiedza od samego początku, pod egzamin oraz w kontekście medycznym. Dodatkowo otrzymałam ogromną pomoc merytoryczną w trakcie tworzenia CV i wysyłania e-maili do szpitali, dzięki czemu mogłam zrealizować praktyki wakacyjne w Niemczech będąc na poziomie B1. Organizacja spotkań i nauki jest na tyle skoncentrowana na cel, że już pół roku po praktykach udało mi się zdać egzamin na poziomie C1 ( na początku myślałam, że to mimo wszystko niewykonalne). W trakcie swojej drogi otrzymałam mnóstwo motywacji i „kopa” do działania od lektorów jak i samej pani dyrektor Anny Kastelik za co jestem niezmiernie wdzięczna. Szczerze polecam kursy w Kastel&Germany wszystkim osobom, które liczą na szybkie efekty i są zmotywowane do wyjazdu do kraju niemieckojęzycznego!!

Weronika Malach
Studentka medycyny


Polecam, korzystałam ze szkoły przygotowując się zarówno do Goethe C1 jak i do FSP. W obydwu przypadkach byłam bardzo zadowolona, egzaminy zdałam bez żadnego problemu. Zajęcia zawsze były bardzo profesjonalne, plan działania byl z góry określony, miałam wrażenie, że żadna minuta nie jest marnowania. Za każdym razem zaczynałam naukę pełna obaw przed egzaminami, a już po kilku spotkaniach czułam, że zdany egzamin jest w zasiegu ręki.

lek. Michalina Rucinska


Z całego serca polecam Kastel &Germany dla każdego kto chce się przygotować do pracy w Niemczech jako medyk. Bardzo profesjonali lektorzy z doświadczeniem. Każdy może czuć się zaopiekowany w zakresie nauki języka niemieckiego. Szkoła gwarantuje świetne przygotowanie do Egzaminu Goethe C1. Polecam

Aleksandra Mazurek
Studentka medycyny


Opublikowano

w