Kursy FSP dla lekarzy


W Centrum Języka Niemieckiego Kastel&Germany realizujemy przygotowania do egzaminu FSP, czyli egzaminów FACHSPRACHENPRÜFUNG. Pozytywny wynik egzaminu stanowi potwierdzenie, ze kursant biegle włada językiem niemieckim zawodowym, na przykład medycznym. Zajęcia prowadzą lektorzy doskonale zaznajomieni z zagadnieniami lekarskiego języka branżowego oraz żargonu medycznego. Biegła znajomość języka niemieckiego potwierdzona certyfikatami jest podstawą do ubiegania się o pełnię praw zawodowych w Niemczech.

Prowadzimy kursy egzamin FSP dla lekarzy w sposób zdalny. Zajęcia przeznaczone są dla osób posługujących się niemieckim na poziomie B2. Kursy FSP to obowiązkowe zajęcia dla wszystkich lekarzy, którzy nie ukończyli studiów w języku niemieckim i planują podjąć pracę na terenie Niemiec. W naszym centrum językowym przygotowujemy także do wyjazdów na program Erasmus medycyna Niemcy. Poziom zajęć dostosujemy do umiejętności językowych naszych kursantów.

Egzamin niemiecki dla lekarzy

Przed podjęciem pracy w placówce medycznej przez obcokrajowca, kandydat musi wykazać się znajomością języka ogólnego na poziomie co najmniej B2 oraz języka specjalistycznego w kontekście wykonywanego zawodu na poziomie C1. Egzamin niemiecki dla lekarzy jest przeprowadzany w sposób indywidualny i ma na celu potwierdzenie umiejętności komunikowania się w języku mówionym i pisanym. Te same wymogi stawa się lekarzom planującym specjalizację w Niemczech – o kursie językowym warto pomyśleć jeszcze na studiach, wówczas egzamin niemiecki dla rezydentów będzie tylko formalnością. Nie czekaj – zapisz się na kurs niemieckiego już dziś!

Dlaczego warto zapisać się na kurs FSP dla lekarzy?

Drogi Lekarzu, 

za Tobą kilka lat wytężonej pracy oraz wymagających studiów. Czas w końcu zrobić duży krok naprzód oraz podjąć poważne decyzje. W końcu możesz zadecydować o sobie i wykreować swoją rzeczywistość zgodnie z wizją, którą miałeś rozpoczynając studia medyczne. Czas spełnić swoje marzenia, usamodzielnić się, realizować swoje pasje zgodnie z Twoimi zainteresowaniami, nie martwić się wynikiem LEK-u, nie planować kolejnych prób jego  poprawy tylko wybrać drogę, która umożliwi Ci robienie tego co lubisz, na godnych warunkach, zorientowanym na realizację celu za sensowne pieniądze. 

Skoro zainteresowałeś się ofertą naszego kursu FSP w trzech krokach, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że jeśli krok ten ma być faktycznie duży oraz przynoszący satysfakcjonujące Cię efekty, powinien zostać wykonany w kierunku zachodniej granicy przebiegającej wzdłuż Odry. 

To przecież tak niedaleko i w zasięgu Twojej ręki! Dlaczego nie spróbować?

Czas zatem stawiać sensowne kroki, prowadzące do celu! Nie musisz jednak pokonywać tej drogi sam. Jesteśmy po to, żeby ją utorować. Przygotuj się z nami do kursu FSP bez konieczności organizowania dwutygodniowego pobytu w Niemczech, ponoszenia wysokich kosztów kursu i utrzymania. Czas działać – dlatego ruszamy! Oto co przygotowaliśmy dla Ciebie! 

Jako jedyni w Polsce oferujemy kompleksową pomoc przez cały proces rekrutacji!

Z poważaniem 

Anna Kastelik
Koordynator projektu oraz właściciel CJN K&G Anna Kastelik

Współpraca ze studentami medycyny, Kastel&Germany

Szczegóły oraz wgląd do programu otrzymasz po wstępnej rejestracji mailowej, zapraszamy do kontaktu : niemiecki@kastelgermany.pl

Oto kroki, które pomogą ci przejść drogę po aprobację, czyli uzyskanie prawa do wykonywania zawodu w Niemczech.

Krok I
KURS JĘZYKA OGÓLNEGO UKOŃCZONY GOETHE ZERTIFIKAT C1

Zapraszamy do Kastel&Germany!
Kursy trwają cały rok. Odbywają się na każdym poziomie zaawansowania, w wersji express.

Krok II
ZŁOŻENIE NIEZBĘDNYCH DOKUMENTÓW W IZBIE LEKARSKIEJ W NIEMCZECH

Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie! Zajmujemy się całym przebiegiem rekrutacji i tłumaczeniami przysięgłymi niezbędnych dokumentów. To wszystko oferujemy bezpłatnie! Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z zaproponowanego przez nas miejsca pracy. 

Krok III
UDZIAŁ W ORGANIZOWANYM PRZEZ K&G KURSIE PRZYGOTOWUJĄCYM DO NIEMIECKIEGO LEK-u = FSP

Gwarantujący solidne przygotowanie do najważniejszego egzaminu.

Krok IV 
UZYSKANIE APROBACJI, ROZPOCZĘCIE SPECJALIZACJI W NIEMCZECH.

Zapisz się już teraz!

Zapraszamy do rozmowy przeprowadzonej przez Annę Kastelik, właścicielkę Centrum Języka Niemieckiego Kastel&Germany we Wrocławiu, z lekarzem Krzysztofem Lachowskim, który po zdanym FSP odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania w związku z tym egzaminem.